Polski (Polish)

O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ARTGUM Spółka Jawna Karpiński, Sobieraj, Sadowski jest producentem spodów obuwniczych działającym na rynku materiałów do produkcji obuwia od 1988 roku. Firma od początku swojego istnienia jest własnością polskiego kapitału i należy do prywatnych wspólników, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wpływają na nieustanny rozwój przedsiębiorstwa . W początkach swojej działalności ARTGUM oferował płyty poligumowe i styrogumowe do produkcji podeszew. Od początku lat 90-tych do wachlarza produktów wprowadzono gotowe podeszwy. Było to możliwe dzięki otwarciu linii do produkcji spodów wtryskowych. W ścieżkę rozwoju naszej firmy wpisane jest nieustające inwestowanie w poprawę jakości produktów i podążanie za wszelkimi nowościami na rynku.

ARTGUM Sp.J. w swojej aktualnej ofercie posiada bardzo szeroki wachlarz wzorów spodów męskich, damskich, młodzieżowych i dziecięcych wytwarzanych z PU i TR. Nacisk na nowoczesne wzornictwo powoduje, że pomimo wysokich kosztów przygotowania nowych wzorów, w każdym sezonie naszą ofertę wzbogaca kilkadziesiąt nowych podeszew.

W 2014r. otrzymaliśmy wsparcie w ramach Dużego Bonu na Projekt pt.:"Badania i wdrożenie do produkcji nowego asortymentu spodów wielowartwowych z kauczuków termoplastycznych ekspandowanych". Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach dotacji celowej.

Spody wytwarzane w naszej firmie odznaczają się najwyższą jakością oraz gwarantują komfortowe użytkowania obuwia i  brak reklamacji. ARTGUM  dba o utrzymywanie najnowocześniejszego parku maszynowego, posiadamy tylko najnowszy sprzęt najlepszych firm. Wszystkie spody wytwarzamy z wysokiej jakości systemów polieterowych oraz najlepszych termokauczuków. Dodatkowo kontrolujemy systematycznie jakość surowców i wyrobów w Instytucie Przemysłu Skórzanego.   Wielokrotnie zdobywaliśmy  tytuł Solidnej Firmy zajmując tym samym miejsce na Białej Liście - jako jedna z pierwszych firm z naszej branży. Tytuł ten jest świadectwem solidności firmy ARTGUM w obrocie gospodarczym, właściwym traktowaniu kontrahentów i pracowników, jak również opieki nad środowiskiem naturalnym (własna oczyszczalnia, instalacja fotowoltaiczna) i otoczeniem biznesu. ARTGUM udziela się także jako darczyńca w akcjach charytatywnych i sponsorowaniu imprez kulturalno-rozrywkowych.

Do grona naszych współpracowników należą miedzy innymi tacy producenci jak: NIK, NORD, DOMENO, KAZAR, WOJAS, PAN, TAPI, GREGOR, ESCO, KACPER.

Jednak każdy nawet najmniejszy zakład może liczyć na naszą profesjonalną obsługę.